ارز نرخ حواله تاریخ بروزرسانی زمان بروزرسانی
دلار 0.0000 1397/4/26 11:44:13

Thailand

امروزپنجشنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
Tehran

ارتباط با ما


turned_in (مسئول فروش) مجید هندی:

call021-44356818

phonelink_ring09127155416

emailtest@greenworldhotels.ir


turned_in (مسئول فروش) سهیل سنایی:

call021-44362152

phonelink_ring09129359528

emailtest@greenworldhotels.ir


turned_in (مدیریت) آقای داود خلخالی:

call44361228---021-88983591

phonelink_ring09126453964

اطلاعات گردشگری درباره کشور تایلند

پایتخت : بانکوک
وسعت : حدود 513 هزار کیلومتر مربع
جمیعت : حدود 67 میلیون نفر
زبان رسمی : تایلندی
پول رایج : بات
کد تلفن : 0066
شهرهای مهم : بانکوک، پاتایا، پوکت، سامویی، چیانگ مای

موقعیت :
کشور پادشاهی تایلند ( Thailand ) در جنوب شرقی آسیا قرار دارد که میانمار در غرب و شمال، لائوس در شمال و شمال شرق، کامبوج در جنوب شرق و مالزی در جنوب آن واقع گشته اند.
تایلند


جغرافیا :
بدلیل نزدیک بودن کشور تایلند به دریا بیشتر مواقع دارای یک آب هوای معتدل می باشد. كشور تايلند در موقعيت استراتژيكي جنوب شرقي آسيا قرار داشته و بسيار حاصلخيز مي باشد.شمال كشور كوهستاني و دارای جنگلهاي بسياری است و نواحی مركزي آن پوشيده از شاليزارهای سرسبز برنج است. قسمت غرب و شرق سرزمين داراي باغهای ميوه، درختان كائوچو، جنگل های هميشه سبز و ساحل شنی سفيد است. علاوه بر آن دارای جزاير بسياری میباشد.


تایلند

ادیان و مذاهب :
حدود 95 درصد مردم تایلند بودایی هستند. مسلمانان، با حدود 4 درصد جمعیت بعد از بوداییان بزرگ ‌ترین گروه مذهبی کشور تایلند را تشکیل میدهند. مسیحیان تایلند که اغلب کاتولیک هستند، کمتر از یک درصد جمعیت تایلند را تشکیل میدهند و در کنار آنها پیروان آیین سیک و هندو زندگی می کنند. در تایلند برای پیروان تمامی ادیان آزادی مذهبی وجود دارد.

تایلند

اقتصاد :
کشور تایلند دومین تولید کننده تنگستن در جهان و سومین تولید کننده قلع به حساب می آید. محصولات کشاورزی تایلند شامل برنج، نشاسته ، کائوچو، نیشکر، ذرت، نارگیل و سویا است. این کشور دارای صنایعی چون توریسم، نساجی و پوشاک، کشاورزی، نوشابه سازی، تنباکو، سیمان و صنایع سبک نظیر سنگهای قیمتی، تجهیزات الکترونیکی، قطعات کامپیوتر و مدارات مجتمع میباشد.صادرات مهم کشور تایلند برنج و محصولات کشاورزی، پوشاک و محصولات نساجی، شیلات و غذاهای دریایی، ترانزیستور و قطعات کامپیوتر میباشد. واردات مهم آن نیز عبارتند از سوخت (نفت و گاز) و مواد خام.

تایلند

وضعیت آب و هوایی :
آب و هوای کشور تایلند گرمسیری با سه فصل متمایز گرم و خشک، بارانی و خنک میباشد. فصل گرم و خشک از ماه مارس تا ماه مه ادامه دارد در این فصل متوسط درجه حرارت 34 درجه سلسیوس است و رطوبت هوا 75 درصد است. فصل بارانی از ماه ژوئن تا ماه اکتبر ادامه دارد و متوسط درجه حرارت به 29 درجه سلسیوس و میزان رطوبت به 87 درصد افزایش می ‌یابد. فصل خنک از ماه نوامبر تا فوریه ‌است. در این فصل درجه حرارت بین 20 تا 32 درجه سلسیوس در نوسان است.

تایلند

جاذبه های گردشگری :

doneپارک آبی پاتایا
doneجزایر فی فی
doneمينی سيام
doneآکواریوم پوکت
doneرز گاردن
doneمزرعه تمساح ها
doneجزیره مرجان پاتایا
doneدریم ورلد بانکوک
doneشام در کشتی
doneبازار روی آب
doneدنیای سافاری یا دنیای وحش
doneشهر سوخته (آیوتایا)
doneباغ وحش ببرها
doneرودخانه کوای
doneبودای زمردین

تایلند

تایلند